Analýza zápasu: FC Barcelona – Paríž St. Germain

Publikované 16.04.2024, autor: Mgr. Miroslav Kováčik

Futbalová Liga majstrov dnes spozná prvých dvoch semifinalistov. V našej analýze sa pozrieme do metropoly Katalánska, kde domáca Barcelona vyzve Paríž St. Germain. Podarí sa jej udržať tesný náskok?

Xavi dokázal eliminovať Mbappého

Úvodný štvrťfinálový zápas tak trochu pripomínal horskú dráhu. V úvode mal navrch francúzsky majster, no nedarilo sa mu vo finálnej fáze. Tú zlepšil až na začiatku druhého polčasu, keď dvoma zlepenými gólmi otočil skóre na 2:1. Obrat sa však následne podaril aj Barcelone. Pedri už po necelej minúte na trávniku krásnym pasom pripravil gólovú pozíciu Raphinovi a v 77. minúte sa po rohovom kope až príliš ľahko presadil Andreas Christensen.

Trénerovi Xavimu nielenže výborne vyšli striedania, ale francúzsky denník Le Parisien napísal, že kamarátovi Luisovi Enriquemu uštedril lekciu. Barcelona dokázala skvele eliminovať najmä Kyliana Mbappého, ktorý sa dostal len k trom strelám. Dve však boli zblokované a v závere stretnutia mieril Francúz nepresne. Ten po sezóne PSG opustí, a tak má poslednú šancu, ako zvrátiť to, že klub nedoviedol k vytúženému triumfu v Lige majstrov.

Návrat Hakimiho či absencia Sergiho

Parížania mali počas víkendu voľno, a tak mohli dokonale analyzovať úvodné meranie síl. „Zaslúžili sme si aspoň remízu a mohli sme streliť viac gólov,“ vrátil sa Enrique k prvému zápasu počas tlačovej konferencie. Ten znamenal pre jeho tím koniec 27-zápasovej série bez prehry. Vzápätí dodal, že odveta bude odlišná. Po treste je späť Hakimi, Marquinhos nastúpi na tradičnom poste stopéra a očakáva sa aj zaradenie Ramosa na hrot útoku.

Katalánsky veľkoklub sa usiluje o prvý postup do semifinále Ligy majstrov od roku 2019. Aktuálne má veľmi dobrú formu – vyhral sedem z ostatných ôsmich zápasov a až v šiestich si udržal čisté konto. Na zápas v Lige majstrov sa Barcelona naladila víťazstvom nad Cádizom 1:0, keď ako jediný skóroval Joao Felix. Okrem dlhodobo zraneného Gaviho budú domácemu tímu chýbať pre kartové tresty Sergi Roberto a Christensen.

Taktiku bude cítiť viac

Barcelonu cez víkend čaká El Clásico, no všetka pozornosť sa sústreďuje na utorkový duel na Montjuïc. „Bude to vojna, ale sme pripravení,“ povedal Xavi. Opäť bude dôležité, akú taktiku zvolí na bránenie Mbappého, ktorý bol v prvom zápase neviditeľný. Tým, že Barce funguje defenzíva na výbornú očakávam, že sa bude snažiť najmä pozorne brániť a ani PSG nemusí hneď od úvodu bezhlavo útočiť. Aj preto by mohlo padnúť menej gólov ako v Parku Princov.

Môj tip: Padnú 0-3 góly, aktuálne kurzy:

Autor článku: Mgr. Miroslav Kováčik

Baví ma stávkovanie a aktívne sledujem športové dianie. Vyštudoval som žurnalistiku na Filozofickej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave.

Tipujte v Tipsporte a získajte 30 eur zadarmo a vstupný bonus 4 000 eur!