Analýza zápasu: HC Slovan Bratislava – HC Košice

Publikované 22.03.2024, autor: Mgr. Miroslav Kováčik

Keď sa doposiaľ jediný raz stretli už vo štvrťfinále hokejového play-off, bolo z toho jednoznačné víťazstvo Košíc 4:0 na zápasy. Bratislavský Slovan tento scenár nechce dopustiť, ale po dvoch nezdaroch na východe republiky má rozhodne nad čím premýšľať.

Slovan bol na východe bez šance

Zrejme nikoho neprekvapuje, že séria medzi odvekými rivalmi je poriadne vybičovaná. Niekedy je to však na škodu veci a zatiaľ na to doplácajú najmä Bratislavčania. V prvom zápase inkasovali v oslabení až trikrát a práve presilovkové góly boli kľúčové. Ani po prehre 2:6 sa zverenci Petra Oremusa nepoučili a hoci v utorok inkasovali v oslabení len jeden gól, zbytočné vylúčenia im bránili v tom, aby sa mohli dostať do herného tempa a pokúsiť sa o obrat.

Košice v druhom zápase série už v 14. minúte viedli 3:0 a hoci sa Slovan dvoma gólmi dotiahol, v druhej tretine dvakrát inkasoval v rozpätí 130 sekúnd. Napokon belasí prehrali 4:5 a negatívnu sériu prehier proti Košiciam natiahli už na šesť zápasov. Po vydarenom závere základnej časti sa zdalo, že by mohli mať herne navrch, ale opak je pravdou. Prehrávajú 0:2 na zápasy a pokiaľ nechcú, aby mali o pár dní po sezóne, budú musieť hrať doma úplne inak.

Jääskeläinen takmer s dvoma hetrikmi

Slovanisti neskladajú zbrane. Kapitán Michal Sersen povedal, že sa chcú do Košíc vrátiť za vyrovnaného stavu. Mužom série je zatiaľ fínsky útočník Joona Jääskeläinen, ktorý v prvom zápase strelil hetrik a po dvoch dueloch má na konte šesť bodov (5+1). Trikrát skóroval v presilovke, v ktorej si výborne rozumie najmä s dvojicou Brett Pollock a Michal Chovan. Ak chce Slovan uspieť, rozhodne by mal stráviť čo najviac času s piatimi hráčmi na ľade.

Očakávalo sa, že to bude aj séria brankárov. Denis Godla mal výborné štatistiky od svojho príchodu do Slovana, ale v prvých dvoch dueloch inkasoval desaťkrát. Percentuálna úspešnosť zákrokov 83,6 percenta rozhodne nie je dobrá vizitka, najmä v play-off. „Košice majú kvalitné mužstvo. Vedia si vytvoriť šance i premeniť ich, načasovali to na prvé dva zápasy. My musíme nájsť spôsob, ako im v tom zabrániť a premieňať svoje šance,“ povedal Godla.

Košice strieľajú góly ľahšie

Sympatické na Košičanoch je, že po prvých dvoch víťazstvách nemajú silné reči, ale zdôrazňujú, že sú iba na polceste k postupu a musia byť naďalej koncentrovaní. Myslím si, že v poslednom vzájomnom dueli v Bratislave bol Slovan lepší, no výbornom úvode inkasoval niekoľko lacných gólov a prehral po predĺžení. Celkovo Košice strieľajú góly ľahšie než Slovan, menej sa na ne nadrú a pokiaľ domácich nepodrží Godla, budú to mať veľmi náročné.

Môj tip: Výhra hostí do rozhodnutia, aktuálne kurzy:

Autor článku: Mgr. Miroslav Kováčik

Baví ma stávkovanie a aktívne sledujem športové dianie. Vyštudoval som žurnalistiku na Filozofickej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave.

Tipujte v Tipsporte a získajte 30 eur zadarmo a vstupný bonus 4 000 eur!