Analýza zápasu: HK Nitra – HK Poprad

Publikované 29.03.2024, autor: Mgr. Miroslav Kováčik

Na konci základnej časti získali Pohár Dušana Pašeka, no napriek tomu môže mať sezóna pre hokejistov Popradu trpký koniec. Už v prvom kole play-off sú v kritickej situácii, keď ich od predčasného odchodu na dovolenky delí jedna prehra.

Obrat, ktorý nanovo rozdal karty

Poprad sa proti Nitre nevyhol zaváhaniam, no zdalo sa, že má sériu pod kontrolou. Na prehru v druhom domácom zápase dokázal pod Zoborom okamžite reagovať a bol blízko k tomu, aby si odtiaľ doniesol postupové mečbaly. Štvrtý zápas však napokon prehral po nájazdoch, keď Nitra vyrovnala v hodine dvanástej. V piatom súboji to vyzeralo na jednoznačnú záležitosť, no záverečná tretina udala štvrťfinálovej sérii nový smer.

Poprad viedol po prvej tretine 3:0, no Nitra štyrmi gólmi otočila zápas a prvýkrát sa dostala do situácie, keď je bližšie k postupu do semifinále. Popradčania v tretej tretine akoby odišli z ľadu. Na nitriansku bránku poslali len tri strely. Naopak, hostia pripomínali vlak, ktorý sa nedá zastaviť. „Dostali sme síce tri góly, ale tie nás nezlomili a poctivo sme si išli za svojim celých 60 minút,“ povedal po zápase nitriansky útočník Tomáš Hrnka.

Buček zabral v správnom čase

Pod Tatrami zavŕšil obrat Samuel Buček, pre ktorého to boli prvé dva góly v sérii. Dovtedy mal na konte len dve asistencie. Celkovo je séria medzi Popradom a Nitrou v znamení súboja elitných útočných formácii. Kým Buček si veľmi dobre rozumie s kanadským centrom Sahirom Gillom, na druhej strane je produktívne zámorské duo Ryan Dmowski a Tyler Coulter, ktorí sa postarali o sedem z desiatich popradských gólov v play-off.

V predošlom zápase sa síce po treťom góle porúčal na striedačku, no napriek tomu má nitriansky brankár Libor Kašík najlepšie čísla v play-off. Inkasoval len šesť gólov, a tak sa jeho úspešnosť vyšplhala nad 95%. Silu Nitry na brankárskom poste zvyšuje aj Fín Sami Aittokallio, ktorý odchytal celú kvalifikačnú sériu proti Trenčínu. V hre špeciálnych tímov nie sú výrazne rozdiely, Nitra využila o jednu presilovku viac, čo nehrá veľkú rolu.

Hrnka: Sme lepším tímom

Nitrania nechcú, aby sa séria sťahovala pod Tatry. Hrnka povedal, že sú lepším tímom a s pomocou svojich fanúšikov majú jednoznačný cieľ – spraviť doma rozhodujúci krok. Myslím si, že ich výhodou môže byť to, že v tomto play-off už proti Trenčínu zvládli dva zápasy s nožom na krku a teda vedia zvládať náročné situácie. Naopak, Poprad je v novej situácii a určite pod veľkým tlakom aj vzhľadom na prvú priečku v základnej časti.

Môj tip: Výhra domácich do rozhodnutia, aktuálne kurzy:

Autor článku: Mgr. Miroslav Kováčik

Baví ma stávkovanie a aktívne sledujem športové dianie. Vyštudoval som žurnalistiku na Filozofickej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave.

Tipujte v Tipsporte a získajte 30 eur zadarmo a vstupný bonus 4 000 eur!